O firmie


Firma VITAPOL Sp. J. powstała w 1989 roku z mieszanki WIEDZY, PASJI i zamiłowania DO TEGO CO DOBRE. Firma na swoją siedzibę wybrała malownicze miasto, jakim jest Podkowa Leśna. Obecnie nasz zakład zatrudnienia 16-40 osób, w zależności od sezonu.

Początkowo firma produkowała przetwory owocowo-warzywne wg klasycznych polskich receptur. Była to głównie produkcja pod marką VITAPOL na rynek polski. Z czasem realizowaliśmy także zlecenia exportowe, często współpracując z większymi podmiotami. W ciągu ostatnich 10 lat z sukcesem wprowadziliśmy do naszej oferty wiele nowości, jak soki 0% cukru, konfitury, czy musztardy. Te osiągnięcia zachęcają nas do ciągłego wysiłku i poszukiwań nowych smaków.

Wszystkie produkty firmy oparte są na własnej, „domowej” recepturze. Do produkcji wykorzystujemy starannie wyselekcjonowane owoce i warzywa. Nie stosujemy konserwantów, antyoksydantów, ani sztucznych barwników.  Firma kładzie także duży nacisk na ekologię i dbałość o środowisko, dlatego też wszystkie nasze produkty pakowane są w opakowania podlegające recyklingowi.

W ofercie firmy znajdują się obecnie syropy wysokosłodzone, soki bezcukrowe, sok z kiszonych warzyw o właściwościach oczyszczających i antyseptycznych, konfitury, zupy, marynaty, specjały staropolskie jak żur, chrzan, barszcz i kilka rodzajów musztard orach ketchupów.

Naszym HITEM, uznanym przez Organizację Slow Food jest żur staropolski, chrzan tarty, ćwikła i konfitura z borówki z gruszą. Program "Doceń Polskie" w VII edycji wyróżnił nasz koncentrat barszczu czerwonego, ogórki konserwowe w occie winnym, żur staropolski i śliwkę w occie winnym.  Dzieci uwielbiają nasz ketchup, stworzony specjalnie dla nich, a dbający o kondycję sportową i figurę FIT chętnie sięgają po naszą Żurawinę 0% cukru jako dodatek do wody mineralnej.  

Zapraszamy Państwa serdecznie do spróbowania naszych specjałów i do rozsmakowani się w naszych produktach.


A TAK PISALI I MÓWILI O NAS...

1. Niedawno gościła u nas Pani Katarzyna Bosacka z TVN, a oto materiał z tej wizyty:
Dzień Dobry TVN- "Nie chrzańcie" - ile jest chrzanu w chrzanie?

2. Jakiś czas temu walory smakowe i wysoką jakość naszych produktów docenił tygodnik Angora:
Strona 1
Strona 2

3. VII Edycja Doceń Polskie wyróżniła produkty VITAPOL
Doceń Polskie

4. Przegląd Gastronomiczny o nas (Nr 12/13 strona 15)

5. Nasze referencje