Logo firmowe VITAPOL

Kiełbasa z grila przepis • Vitapologóreczki konserwowe
We are sorry. This content is not yet available in english.

Kiełbasa z grila

Składniki:

Przygotowanie:

Natnij kiełbasy wzdłuż, podobnie jak tnie się bułki do kot-doga (nie przecinaj do końca, a tylko na 2/3 grubości, żeby zrobić "kieszeń" na nadzienie). Ser pokrój w grube słupki, lecz na razie nie nadziewaj kiełbas, tylko upiecz je na grilu z jednej strony - rozcięciem do dołu.

W międzyczasie możemy przygotować sos. Wymieszaj majonez i musztardę w proporcji 1/3 musztardy na 2/3 majonezu. Proporcja ta może się wahać zależnie od rodzaju użytej musztardy - ważne tylko, żeby smak był wyraźnie musztardowy, zaś majonez stanowił tło. Doprawiamy to octem winnym do smaku, gdyż całość powinna być też stosunkowo kwaśna. Kroimy drobno zieloną cebulkę i wrzucamy ją do reszty składników.

Uwaga! Sos ten przygotowujecie na własne ryzyko! Jeden znajomy (którego tożsamości w tej chwili nie zdradzę) wielokrotnie stwierdził, że "najchętniej to by się cały nim wysmarował". Dlatego zaświadczam w tym miejscu, że nie biorę żadnej odpowiedzialności za niepożądane reakcje osób postronnych!

Gdy kiełbasa upiecze się już z pierwszej strony, zdejmij ją z rusztu i ułóż nacięciami do góry. W każdą z nich wetknij kawałek sera, a z wierzchu posyp wszystko oregano oraz papryką.
Wrzuć nadziane kiełbaski z powrotem na grill, tym razem oczywiście rozcięciem do góry. Piecz do uzyskania pożądanego koloru, zaś jeśli w tym czasie wytopi się nadmiar tłuszczu i ser zacznie wyciekać, to możesz zawsze szybkim ruchem odwracać je, wylewając nadmiar płynu.

Czas zaserwować nasze combo, najlepiej z grzankami czosnkowymi.

Uwagi i rady:

Proporcje sosu będą zależeć głównie od rodzaju musztardy. Jeśli użyjemy łagodnej, np. miodowej, to trzeba jej będzie dać sporo - nawet pół na pół z majonezem. Ja jednak stawiam na musztardę wściekle ostrą (ma idealnego powera). Ilość octu to też kwestia gustu - początkującym proponuję dodawać po łyżeczce aż do osiągnięcia pożądanego smaku. Ogółem warto pamiętać, że ostatecznie smak sosu połączy się z całą resztą (kiełbasa, ser), także aromat musi być odpowiednio wyraźny, by w ostatecznym połączeniu nie wyszedł mdły.

Przepis konkursowy p. Bartka Piątkowskiego


Date of publication: 11:00, 9th of october 2012, Last updated: 09:07, 26th of april 2018

©VITAPOL | All rigts reserved | Podkowa Leśna 2018Walcz ze spamem! | Realization: boshentz | Valid CSS and HTML
Facebook

Polub nas na facebook

We use cookies to gather information related to the use of this website. You can turn this mechanism off in your browser settings. Using our website without changing cookie settings, means they will be stored in your device.x